GCI : www.gci.miescisko.nowoczesnagmina.pl Wyszukiwane słowo:


Licznik odwiedzin
5054067
od 10 grudnia 2004




Informacje ogólne » Archiwum » Archiwum ogłoszeń

Projekt: "Twój plan na przyszłość - aktywizacja zawodowa bezrobotnych"
obrazek

 

"Twój plan na przyszłość - aktywizacja zawodowa bezrobotnych"

W projekcie 100 osób bezrobotnych lub nieaktywnych zawodowo weźmie udział we wsparciu szkoleniowym. Specyfika projektu polega na tym, że po ustaleniu IPD dla całej grupy 100 osób wytypujemy szkolenia w których wezmą udział uczestnicy - nie narzucamy szkoleń "odgórnie". Ponadto każdy uczestnik będzie objęty pośrednictwem pracy. Zapraszamy na stronę http://twojplan.fundacjarozwoju.org.pl/.

Projekt przewiduje następujące wsparcie:

  1. PIERWSZYM ETAPEM POPRZEDZAJĄCYM ROZPOCZĘCIE SZKOLEŃ ZAWODOWYCH BĘDZIE STWORZENIE INDYWIDUALNEGO PLANU DZIAŁANIA.
    1. Analiza potrzeb klienta (po 1h dla każdego uczestnika). Będą to zajęcia indywidualne w trakcie których nastąpi określenie trudności zawodowych, rozpoznanie wstępnych celów zawodowych, ocena postawy w stosunku do przyszłości. W tym etapie nastąpi określenie ram współpracy, wspólnego celu pracy, przebiegu kolejnych spotkań i warunków działania. W efekcie zostanie zawarty kontrakt z klientem.
    2. Rynek pracy i warsztat edukacyjne. Będą to zajęcia grupowe w trakcie których uczestnicy poznają: role społeczne i modele życia, sytuację na rynku pracy, wymagania zawodowe – oczekiwania pracodawców, możliwości kształcenia i warunki uczestnictwa. Nastąpi tutaj ocena kwalifikacji i ewentualnego doświadczenia zawodowego beneficjentów w świetle wymagań rynku pracy, uczestnicy poznają wzory pracy i uczenia się. Efektem zajęć będzie portfolio beneficjentów.
    3. Warsztaty samopoznania. Profesjonalne warsztaty samooceny w formie Autoportretu, obejmującego zainteresowania, uzdolnienia, wartości, umiejętności, doświadczenia życiowe. Efektem zajęć będzie rozbudowanie portfolio beneficjentów.
    4. Indywidualna ocena zawodowa. Zajęcia indywidualne rozpoznające zainteresowania, wartości i cele, doświadczenie życiowe, zawodowe, uzdolnienia przedsiębiorcze. Efektem zajęć będzie dalsza rozbudowa portfolio beneficjenta oraz opinia referencyjna doradcy.
    5. Przygotowanie Indywidualnego Planu Działania – efekt końcowy całego wstępnego cyklu zajęć.

Na podstawie Indywidualnego Planu Działania uczestnicy będą kierowani na poszczególne kursy i szkolenia.

  1. WARSZTATY Z ZAKRESU POSZUKIWANIA PRACY ORAZ ELASTYCZNYCH FORM ZATRUDNIENIA I RÓWNOŚCI SZANS NA RYNKU PRACY. Zajęcia grupowe odbędą się w dwóch blokach tematycznych w trakcie pięciu edycji. Łącznie odbędzie się 160 godzin zajęć obejmujących poznanie zasad rekrutacyjnych w firmach, określenie list potencjalnych pracodawców, przygotowanie aplikacji, ćwiczenie autoprezentacji, rodzaje elastycznych form zatrudnienia, korzyści ze stosowania elastycznych form zatrudnienia dla pracownika i pracodawcy, przepisy zapewniające równość na rynku pracy, sposoby dochodzenia praw w przypadku dyskryminacji przez pracodawcę.
  2. SZKOLENIA ZAWODOWE. Zakładamy, iż beneficjenci będą kierowani na szkolenia na podstawie Indywidualnych Planów Działań. Zakładamy, iż beneficjenci będą mogli skorzystać z pełnej oferty rynkowej szkoleń (z tego powodu nie określa się zamkniętego katalogu szkoleń, lecz zakłada się maksymalną kwotę przeznaczoną na przeszkolenie jednego beneficjenta – 3500zł). Zajęcia będą odbywały się w ciągu tygodnia. Uczestnicy szkoleń otrzymają materiały szkoleniowe adekwatne do tematyki szkolenia oraz wyżywienie i zwrot kosztów dojazdu na szkolenia i zwrot kosztów opieki nad dzieckiem lub osobą zależną.
  3. POŚREDNICTWO PRACY. Dokonamy kompleksowej analizy opinii referencyjnej i portfolio beneficjentów, dobierzemy najlepsze oferty pracy, przeprowadzimy akcje marketingowe na rzecz beneficjentów u potencjalnych pracodawców, po uzyskaniu akceptacji z ich strony będziemy kierowali do zatrudnienia. Usługa pośrednictwa pracy będzie się odbywała równolegle z trwającymi szkoleniami, tak aby w możliwie najkrótszym czasie po ukończeniu szkolenia beneficjenci otrzymali propozycję zatrudnienia.
  4. BILANS UCZESTNICTWA W PROJEKCIE. W trakcie ostatniego etapu dokonamy podsumowania efektów procesu szkoleniowego beneficjentów.

Łukasz Dymek

Fundacja Rozwoju Nauki i Przedsiębiorczości

60-601 Poznań, ul. Grudzieniec 64

tel. (061) 853 36 97, fax. (061) 850 11 44

kom. 504 80 80 05

www.fundacjarozwoju.org.pl

 



obrazek Lista załączonych plików      
tpnp (265.1kB) obrazek pobierz    
tpnp_DL_a (353.1kB) obrazek pobierz    
tpnp_DL_b (238.1kB) obrazek pobierz